Při zpracování regulačních plánů a územních studií vycházíme z našich zkušeností z urbanistické tvorby a zkušeností získaných při navrhování a projektování konkrétních staveb. Snažíme se o vzájemné sladění a společné spolupůsobení prvků přírodního i umělého prostředí v území. Regulační plány a územní studie jsou nedílnou a nezbytnou součástí rozhodování o změnách v území.
Vybrané projekty:
Územní studie navrhuje celkovou koncepci využití a uspořádání rekreačního území podél řeky Mže. V území je navržena a postupně realizována řada sportovních a rekreačních staveb (ÚS 2004). Dle našich projektů bylo v roce 2012 realizováno venkovní koupaliště a v roce 2014 rozhledna na vrchu Vysoká nad sportovním areálem.
Územní studie navrhuje změnu funkčního využití areálu bývalých kasáren z jednoúčelového vojenského areálu na území městského bydlení, tj. na komplexní území městské zástavby s různými funkcemi souvisejícími s bydlením - občanská vybavenost nekomerční, občanská vybavenost komerční, smíšené území služeb a výroby, doprava, parkování, veřejná prostranství, dětské hřiště, zeleň. (2015)
Účelem pořízení územní studie je získání kvalifikovaného podkladu pro rozhodování v předmětném území
a pro navazující územní přípravu. Hlavním cílem územní studie Centra města Špindlerův Mlýn je prověřit
uspořádání všech ploch ve vymezeném území, navrhnout možnosti využití přestavbových ploch objektů
Centrál, Špindlerovská, Labe ve vztahu k veřejnému prostoru, to vše v souladu s účinným územním
plánem města. (2020)
Územní studie podrobněji rozpracovává koncepci územního plánu. Řeší členění území na veřejná prostranství a na dílčí bloky zástavby, zpřesňuje řešení dopravní a technické obsluhy území. Součástí je regulace funkčního využití a hmotových objemů zástavby pro komerční občanskou vybavenost, bydlení v bytových domech a hi-tech komerční výrobní zónu. (aktualizace 2015)
Územní studie rozvojové plochy města Karlovy Vary v městské části Stará Role řeší zejména umístění Domova pro seniory. Součástí řešení je rozvoj smíšené městské zástavby, zástavby bytovými domy a umístění městského parku. ÚS je řešena ve dvou variantách. (2014)
Studie navrhuje umístění a skladbu sportovních zařízení ve východní části univerzitního areálu ZČU a řeší veřejná prostranství a zástavbu v území. Studie je uceleným strategickým podkladem pro dlouhodobý koncepční rozvoj veřejných prostranství v univerzitním kampusu. (2013)
Předmětem ideové koncepční územní studie je naznačení a posouzení možného rozvoje města v rámci řešeného území z hlediska dlouhodobého výhledu. Studie stanovuje celkový charakter území s ohledem na sídelní a krajinné vazby. ÚS je ideovým koncepčním podkladem pro zadání dílčích územních studií a pro další rozhodování v oblasti dopravní a technické infrastruktury. Studie je podkladem pro nový územní plán města Plzně. (2012)
Územní studie podrobně řeší největší obytnou rozvojovou lokalitu Zdíkova. Detailně řeší problematiku extravilánových vod a hospodaření s dešťovou vodou v území. Navrhuje soustavu mokrých poldrů ve veřejně přístupném pásu zeleně, který prochází řešeným územím a který pomáhá chránit zastavěné území Zdíkova před následky přívalových dešťů. (2012)
Předmětem ideové koncepční územní studie je naznačení a posouzení možného rozvoje města Plzně v rámci řešeného území z hlediska dlouhodobého výhledu. Studie stanovuje celkový charakter území s ohledem na sídelní a krajinné vazby, vymezuje v území zastavitelné a nezastavitelné plochy a určuje jejich charakter. Studie je ideovým podkladem pro nový územní plán města Plzně. (2011)